STUDENTI CEPS-a ODRŽALI VJEŽBE U TRANSPORTBETONU KISELJAK

Objavljeno 25.4.2018. u 11:34h

U sklopu realizacije nastavnog plana i programa, studenti II i III godine studijskog programa Zaštite na radu i zaštite od požara, planirane vježbe su održali na terenu u privrednom društvu Transportbeton d.o.o. Kiseljak. Studenti su upoznati s načinom osiguranja lica i opreme u privrednom društvu, načinu provjere uposlenika iz oblasti zaštite na radu i zaštite od požara te sigurnosnim mjerama koje se provode u tehnološkim procesima ovog proizvodnog društva.

Eksploatacija krečnjaka se vrši u vlastitom kamenolomu, prerada materijala je u krugu preduzeća s drobljenjem, sijanjem i pranjem, mjesečnog kapaciteta cca 13.000 m³. Spravljanje betona i specijalnog betona je na potpuno kompjuteriziranom postrojenju kapaciteta 80 m³/sat, prema njemačkim standardima kvaliteta.