ERASMUS + PROFESORSKA RAZMJENA – PRAG

Objavljeno 15.4.2019. u 17:10h

U okviru implementacije ERASMUS+ projekta, dva nastavnika Visoke škole „CEPS – Centar za poslovne studije“ su boravili na instituciji „Škoda Auto University“ u Pragu u Čekoj Republici, i to u vremenskom intervalu od 07. 04. 2019. – 13. 04. 2019. Pri tom su učestvovali u različitim aktivnostima, koje su uključivale održavanje stručnih predavanja magistrantima iz oblasti saobraćaja na teme: Drink driving, calculating and reduction of speed, time and braking distance for trucks“, i „Statistics about deaths on EU roads“, kao i trening i osposobljavanje i sticanje novih iskustava i prakse iz struke.

Također, održani su sastanci sa različitim službama institucije domaćina, a sve u svrhu što bolje i uspješnije buduće saradnje. Jedan od ciljeva mobilnosti je bio razvijanje mogućnosti za profesorsku i studentsku razmjenu, ali i praksu u Češkoj Republici. Također, profesori su predstavili Visoku školu „CEPS – Centar za poslovne studije“ studentima na partnerskoj instituciji „Škoda Auto University“.