ODRŽANA ON-LINE DISKUSIJA DASS-BiH MREŽE ISTRAŽIVAČKIH INSTITUCIJA NA TEMU

Objavljeno 4.7.2021. u 12:20h

z on-line prisustvo, a u organizaciji DASS-BiH mreže u srijedu 23.06.2021. godine u periodu 13:00-15:00 održan je događaj na temu „Prednosti otvorene nauke i dugoročnog pohranjivanja podataka u društvenim istraživanjima“. Ovom događaju prisustvovali su i predstavnici Visoke škole „CEPS-Centar za poslovne studije“ Kiseljak. Tokom događaja bilo je govora o korištenju istraživačke infrastrukture, prednostima čuvanja podataka i njihove ponovne upotrebe u cilju smanjenja troškova istraživanja.

Visoka škola „CEPS – Centar za poslovne studije“ Kiseljak je član Akademskog vijeća DASS-BiH mreže zajedno sa Univerzitetom Bihać, Univerzitetom Banja Luka, Univerzitetom Sarajevo, Univerzitetom Tuzla, Univerzitetom Zenica, Sveučilištem Hercegovina i Sveučilištem Vitez.

Više informacija o navedenom sastanku i daljnjim smjernicama možete pronaći na linku: https://credi.ba/on-line-diskusija-prednosti-otvorene-nauke-i-dugorocnog-pohranjivanja-podataka-u-drustvenim-istrazivanjima/