UČEŠĆE NASTAVNIKA NA MEĐUNARODNOJ SEDMICI NA TRANSILVANIA UNIVERZITETU U BRASOVU (RUMUNIJA)

Objavljeno 10.5.2023. u 11:22h

U okviru ERASMUS+ projekta, predstavnici Visoke škole „CEPS – Centar za poslovne studije“ Kiseljak, Prof. VŠ Kenan Dželilović i Pred. VŠ Samir Ščetić, u vremenskom periodu od 24. 04. 2023 – 28. 04. 2023. godine, boravili su na Međunarodnoj sedmici pod nazivom „Integracija digitalnih tehnologija i online učenja u visokom obrazovanju i Erasmus+ mobilnosti“, koja je održana na Transilvania Univerzitetu u Brašovu, Republika Rumunija.

Međunarodna sedmica je događaj koji je okupio preko sedamdeset međunarodnih partnera iz cijelog svijeta na jednom mjestu. Tokom petodnevnih aktivnosti učesnici su razmijenili iskustva i saznali nešto o najboljim praksama vezanim za integraciju digitalnih tehnologija i online učenja u visokom obrazovanju i Erasmus+ mobilnosti. Prisutni partneri imali su priliku naučiti i razmijeniti znanja i ideje o temama koje su aktualne u svijetu. Tokom ovog događaja organizovane su i brojne radionice, kao i različite debate. Pored toga upriličene su kulturološke aktivnosti, te organizovan obilazak različitih znamenitosti Transilvanije. Kompletan program međunarodne sedmice se može pogledati na ovom linku.