VISOKA ŠKOLA CEPS – CENTAR ZA POSLOVNE STUDIJE PARTNER U ORGANIZACIJI MEĐUNARODNE NAUČNE KONFERENCIJE: “Nove paradigme u privredi: povezanost, inovacije i održivost“

Objavljeno 9.2.2024. u 11:46h

Tema je aktuelna, društveno opravdana, usmjerena ka širem izboru sadržaja vezanih za osnovnu temu i vjerujemo, dovoljno relevantna za današnje (još uvijek inflatorne) prilike.

Globalna ekonomija prolazi kroz mnoga iskušenja, uključujući ona koja se odnose na izazove energetske, socijalne i inflatorne krize. Još uvijek nemamo odgovor, kolika je dubina ove krize i dokle seže?

Zato morate znati kako da upravljate izazovima i rizicima sa kojima se suočava globalna ekonomija. Zato smo se fokusirali na inovativne promjene koje bi trebalo da odgovore na ova pitanja. Predloženi sadržaji ne obavezuju nikoga od vas da se striktno pridržavaju predloženih alineja, već imaju za cilj da izazovu što više različitih aspekata i metoda analize, a sve u cilju održanja globalne ili nacionalne ekonomije.

Glavne sadržaje/sektorske teme u okviru glavnog kognitivnog pravca autori bi mogli pronaći u sledećim alinejama:

• Ø “Digitalna ekonomija: Izazovi i mogućnosti u globalnoj perspektivi“
  • Ø “Transformacija globalne ekonomije: Uloga digitalne paradigme“
  • Ø “Budućnost novih ekonomija: digitalizacija i inovacije“
  • Ø “Inovacije u digitalnoj ekonomiji i njihov uticaj na svjetsku trgovinu“
  • Ø “Ekonomija 4.0: Obnovljeni poslovni modeli i globalna konkurencija“
  • Ø “Digitalna revolucija i njeno socio-ekonomsko dijalektičko društvo“
  • Ø “Novi horizonti u privredi: digitalna transformacija i globalni efekti“
  • Ø “Rastuća digitalna ekonomija: mogućnosti i izazovi za globalni prosperitet“
  • Ø “Globalna ekonomija u doba digitalizacije: izazovi, trendovi i perspektive“
    • Ø “Problemi racionalnog korišćenja društveno-ekonomskog, ekološkog i energetskog potencijala država, regiona i industrija“.