STUDENT PARTNERSKE VISOKOŠKOLSKE USTANOVE IZ ŠPANIJE NA ERASMUS+ PRAKSI U SARAJEVU

Objavljeno 20.10.2024. u 10:23h

Još jedan student iz Španije stigao je ovaj semestar u Bosnu i Hercegovinu na praksu putem ERASMUS+ programa. Pol, student sa partnerske visokoškolske ustanove Institut Jaume Mimó iz Cerdanyola del Vallès (Barcelona) , uz podršku voditelja Ureda za međunarodnu suradnju i razvoj karijere Visoke škole "CEPS-Centar za poslovne studije" Kiseljak, Prof. VŠ Nermina Palića, pronašao je kompaniju u kojoj će obavljati tromjesečnu studentsku praksu. Riječ je o špediterskoj kompaniji Transagent d.o.o. Sarajevo, koja ima preko dvije decenije iskustva u međunarodnoj špediciji, organizaciji transporta, logističkim uslugama vezanim za carinjenje te informisanju o uvozu i izvozu.

Ovo je već šesti student iz Španije koji u zimskom semestru dolazi na studentsku razmjenu putem Erasmus+ programa mobilnosti. Time se nastavlja uspješna saradnja s visokoškolskim ustanovama iz Španije. Visoka škola „CEPS-Centar za poslovne studije“ Kiseljak kontinuirano kroz Erasmus+ mobilnosti pruža studentima prilike za međunarodno obrazovanje, razvoj vještina, kulturnu razmjenu i globalnu saradnju.